021-22679213

بهاری شو …

دسترسی سریع به محتوای این مقاله

بهترین ایده های بهاری

به استقبال بهار می رویم تا با قدم زدن در طبیعت زیبا حال و هوای بهاری پیدا کنیم. دلمان می‌خواهد در زیبایی بی وصف بهار غوطه‌ور شویم حال که کمی سبکبال تر شده ایم کم کم احساس سرخوشی  سراغمان خواهد آمد مانند حس دویدن های کودکیمان. در  هر سن و سالی که باشیم فرقی نمی‌کند همه ما در زمستان به دلیل سردی هوا، کم بودن تابش نور خورشید و حتی نوع پوششمان احساس سنگینی بیشتری  داریم.  با تغییرات پیش رو در بهار سبکبالی را تجربه می کنیم. انگار قرار نداریم. فکرهای بکر و تغییر در نحوه کار یا سبک زندگیمان به سراغمان می آید. پس باید قدر این همه حال خوب را بدانیم و فرصت را مغتنم بشماریم. دست به کار شویم و تغییرات را شروع کنیم تا به توانیم در زندگی به حال بهتری دست یابیم و انرژی های مضاعف حیات را  از طبیعت بهاری جذب کنیم.

بیایید بهره وری خود را در بهار بالا ببریم. با توجه به افزایش نور خورشید در طبیعت که منجر به  افزایش هورمون سروتونین در مغز و در نتیجه آن افزایش سطح انرژی انسان در بهار می شود، احساس سرحالی و انگیزه مان بالاتر می رود. بنابراین افراد می توانند روی اهداف عالی تر خود تمرکز بیشتری داشته باشند و نسبت به هدف و ریتم رسیدن به اهداف هماهنگی بیشتری ایجاد نمایند.  مثلا در فرصت هایی که برای قدم زدن به  طبیعت می روید حتی ایده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.  این کار به پرورش هر چه بیشتر افکارتان کمک می کند.

البته مشاهده شده است در هفته های نخست بهار، برخی افراد دچار کرختی موقت می شوند حالتی جسمی همراه با علایم روحی که با ورود به فصل پاییز هم در بعضی مشاهده می شود اما نگران نباشید این یک پدیده زودگذر خواهد بود.

تغییر دیگر که برای جسم انسان بسیار مفید است و به تبع آن در روان انسان تاثیر گذار است  تغییر سبک غذایی در بهار می باشد. به طوری که با رویش گیاهان سبز و پر خاصیت باید سعی کنیم که حداکثر استفاده را از این مواد مغذی در برنامه غذایی خود داشته باشم  و از خوردن غذاهای سنگین، چرب و شور بپرهیزیم تا دچار کرختی فصلی نشویم و نیز از نوشیدنی های خنک و سبک استفاده کنیم در فرصت بهاری که در پیش رو داریم به تقویت  روان خود، خود آگاهی، مدیتیشن و کسب انرژِی و آرامش از طبیعت پرداخته و خود را به هماهنگی موسیقی های طبیعت نزدیک کنیم. مثل صدای پرندگان، جویبار، باد های ملایم و…. که بسیار زیبا و هم خوان با وجود آدمی می باشد.

به محیط زندگی و پیرامون خود توجه بیشتری داشته باشیم همانطور که در فرهنگ غنی ما ایرانی ها حذف  اشیای  نا کارآمد در آستانه سال نو مرسوم می باشد با تغییر و حذف بعضی اشیا در منزل یا محیط کار برای اشیا متنوع و جدید جا  باز کنید تا با یک جایگزینی یا خلوت کردن ساده حس نو شدن را ایجاد نمایید.

از تاثیر رنگ ها در پیرامون خود غافل نباشید زیرا می توانید با استفاده از رنگهای شاد یا گلدانهای رنگارنگ محیط جذاب تری برای خود خلق نمایید.

به بالا بردن کیفیت ارتباط خود با افراد دیگر بپردازید. این ارتباطات می تواند خانوادگی، کاری یا در حیطه دوستان باشد و یا حتی شما به این موضوع فکر کنید که مثلا در سال پیش رو در نظر دارید ارتباطات بین  فردی خود را گسترش دهید یا به جهت خاصی هدایت کنید.

در هر حال بهار فرصت ایده پردازی های خلاقانه و جذاب برای ترسیم یک زندگی پویا و دوست داشتنی در کنار عزیزان می باشد.

 اگر شما خواننده همراه و آگاه  ایده ایی نو برای بهار نو در نظر دارید با ارسال ایده خود به آدرس اینترنتی کلینک روانشناسی آفتاب تهران  برنده مسابقه  بهترین ایده بهاری باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

سایر خدمات ما

برای رزرو نوبت فرم زیر را پر کنید

همین الان برای رزرو نوبت اقدام کنید!