رفتار سازمانی

فهرست مطالب
کلینیک روانشناسی آفتاب در کنار شماست

در صورت نیاز به مشاوره و تراپی، همین الان با ما تماس بگیرید تا مناسب‌ترین رویکرد و متخصص را به شما معرفی کنیم!

هر سازمانی برای اهدافی خاص طراحی شده است. اعضای سازمان می بایست هم گام و همسو با اهداف سازمان باشند تا بتوانند در جهت پویایی و موفقیت هرچه بیشتر سازمان مثمر ثمر واقع شوند. سازمان پویا، کارکنان همراه، وفادار و حرفه ای دارد. در واقع باید گفت سازمانها  موفقیت شان را توسط اعضای خود به دست می آورند و منابع انسانی نقش مهمی در آینده سازمان ایفا می کنند.

با توجه به اینکه کارکنان سازمانها از تفاوتهای شخصیتی، خانوادگی، تربیتی و اجتماعی نسبت به یکدیگر برخوردار هستند لذا مدیران می کوشند با اعمال چارچوبهای ارزشی و مورد انتظارشان، همکاران را با خود همراه سازند.

همچنین تشکیل تیم های قدرتمند از اهمیت بالایی برخوردار است اما معمولا مدیران در رابطه با تشکیل تیم های کاری به دلیل تفاوت طرز فکرها، شخصیت و فرهنگ اجتماعی متفاوت دچار مشکل می شوند.

مثلا فردی که فوق العاده هیجان زده عمل می کند ممکن است افراد تیم را دچار استرس و سردرگمی نماید و تمرکز سایرین را پایین بیاورد. اگر قرار باشد مدیر سازمان دائما درگیر مسائل افراد ناسازگار در محیط کار باشد زمان خود را هدر می دهد و سازمان رو به فرسایش و ناکارآمدی سوق داده می شود.

پس باید چه کرد؟

باید تلاش کنیم با آگاهی بخشی به اعضای سازمان و اعمال رفتار سازمانی اهداف شرکت را با کارکنان به اشتراک بگذاریم…

با مرکز مشاوره آفتاب همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

سایر خدمات ما

برای رزرو نوبت فرم زیر را پر کنید

اگر برای شروع مشاوره یا روان‌درمانی سوالی دارید، فرم زیر رو پر کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

همین الان برای رزرو نوبت اقدام کنید!